Suntem la un pas de FINALA FED CUP

Marius Ghilezan Principal SPORT

Simona Halep a câștigat meciul cu Caroline Garcia (locul 21 WTA), scor  6-7 (8), 6-3,  6-4. Meciul a fost unul intens, iar cele două jucătoare s-au luptat pentru fiecare minge.

Meciul dintre Halep și Garcia a fost al treilea din semifinala Fed Cup și primul din cea de-a doua zi a semifinalelor.

Partida Halep – Garcia (ora 14:00) a fost urmată de  duelul dintre Buzărnescu (30 WTA) și Mladenovic (66 WTA).

Irina Begu a câştigat setul 2 cu Parmentier . E 1-1. Acum se joacă setul decisiv. România conduce cu 2-1 Franţa.

Australia a trecut de Belarus şi e prima echipă din finala Fed Cup.